ایپکسگیمینگ

سازندگان ایپکس برنامه هایی برای برخورد با بازیکنان تاکسیک را فاش کردند!

Daniel Klein طراح ارشد استودیو Respawn، سازندگان Apex Legends، به تازگی از عدم تمایل توسعه دهندگان بازیهای ویدیویی به داشتن تعامل با طرفداران و بازیکنها در شبکههای اجتماعی، به دلیل رفتارهای نامناسب و تکسیک آنها خبر داده است!

کلاین با انتشار یک پست طولانی در بخش مرتبط با بازی Apex Legends در وبسایت Reddit، به برخی از نمونه رفتارهای نامناسب طرفداران که سبب ناراحتی شدید آنها در طی سالیان گذشته شدهاند، اشاره کرده و وجود تعامل در شبکههای اجتماعی میان اشخاص فعال در صنعت گیم و مخاطبین را امری اشتباه دانسته است.

تقریبا به صورت روزانه ایمیلهای مختلفی برای کارفرما همسر من که در زمینه بازیهای ویدیویی فعالیتی ندارد، ارسال میشده است که در آنها افراد مختلف خواستار اخراج همسر من بودهاند چراکه در این ایمیلها از ما به عنوان شخصیتهای ضداجتماعی یا امثال آن اشاره میشد. خانواده همسرم نیز با چنین مشکلاتی مواجه شدند و حتی گاهی اوقات تصاویری ادیت شده از اعدام اشخاص برای من ارسال میشد و میدیدم که سر من را روی بدن قربانی قرار دادهاند. اینگونه رفتارها واقعا طاقت فرسا هستند.

کلاین در ادامه افزود که توسعه دهندگان بازیهای ویدیویی شدیدا «پوست کلفت» 🙂 هستند اما چنین رفتارهایی مشخصا میتواند برخی از آنها را خسته و احتمالا از ادامه روند کاری اشان منصرف کند.

حتی اگر مواردی که به آنها اشاره کردم به اندازهای که به نظر میرسند رفتارهای بد و یا جدی محسوب نشوند، ارسال پیامها و انرژی منفی به صورت پیوسته و تماشا این موضوع که مردم همواره به شما میگویند که در کارتان اصلا خوب نیستید یا اینکه باید از کارتان اخراج شوید، شما را افسرده خواهد کرد. در زمانی که افراد با چنین رفتارهای منفی و نادرست مواجه میشوند، ممکن است به مشکلات روانی مختلفی دست پیدا کنند.

((گفتنی است که صحبتهای مذکور دنیل کلاین در پاسخ به صحبتهای یکی از کاربران وبسایت Reddit که خواستار ارتباط مستقیم میان سازندگان و مخاطب‌ها بوده، منتشر شد.)) اما به نظر می رسد که مدیران در حال برنامه ریزی برای مقابله مستقیم با این مسائل است تا حدس و گمان بازیکنان را که بعداً تبدیل به نفرت می شود ، کاهش دهد. 🙂

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا